Xi Jinpingas per savo gimtadienio skambutį Putinui pasakė, kad Kinija rems Rusijos saugumą

Pasak Kinijos užsienio reikalų ministerijos, kalbėdamas savo 69-ojo gimtadienio proga, Xi pažadėjo pagilinti strateginį abiejų šalių koordinavimą.

Atskirame svarstyme nuo Kremliaus abu lyderiai pakartojo, kad jų šalies santykiai buvo „visais laikais pranašesni“, ir dar kartą patvirtino savo įsipareigojimą „toliau gilinti visapusį bendradarbiavimą“.

Manoma, kad šis skambutis yra antras jųdviejų pokalbis nuo Rusijos įsiveržimo į Ukrainą. Paskutinį kartą jie kalbėjo praėjus kelioms dienoms po to, kai Maskva ėmė reikalauti „ypatingų karinių veiksmų“.

Kinija taip pat buvo mandagi šiuo klausimu, išskyrus tai, kad Rusijos veiksmus vadina invazija. Atsisakydama smerkti Rusijos veiksmus, ji vaizdavo save kaip reikalaujančią taikos ir pasaulio tvarkos palaikymo. Ji taip pat panaudojo savo valstybinės žiniasklaidos aparatą, kad atspindėtų Kremliaus eilutes, kaltindamas JAV ir NATO dėl krizės.

Trečiadienio pokalbio metu jis pabrėžė, kad Kinija visada „savarankiškai vertino situaciją Ukrainoje“, ir paragino „visas šalis“ daryti spaudimą „tinkamam Ukrainos krizės sprendimui“ – tai kartojo kalbą, kurią vartojo savo pokalbyje su JAV prezidentu Joe. Kovą. பிடன்.

Jis sakė, kad Kinija yra „pasirengusi ir toliau atlikti savo vaidmenį“ skatindama „tinkamą sprendimą“ Ukrainai.

Kremliaus raginimo santrauka šią poziciją nukėlė dar vienu žingsniu: „Kinijos prezidentas pažymėjo Rusijos veiksmų teisėtumą ginant esminius nacionalinius interesus užsienio jėgų kuriamų iššūkių akivaizdoje gynybai“.

Tai, kad Kinija necenzūruoja Rusijos karo Ukrainoje, dar labiau destabilizavo įtemptus Pekino santykius su JAV ir jų sąjungininkais.

JAV pareigūnai ne kartą ragino šalis pasmerkti Rusijos veiksmus Perspėjo jų kolegos iš Kinijos Prieš pagalbą Maskvai. Kovo mėnesį Xi ir Bideno pokalbio metu JAV prezidentas apibūdino Kinijos materialinės paramos pasekmes. JAV žvalgyba Maskva prašo Pekino karinės pagalbos – abu atsisako.

Prekybos santykiai

Trečiadienio skambutis buvo proga pamatyti stiprėjančius V. Putino ir Schicko prekybinius santykius.

Anksčiau šiais metais, likus vos kelioms savaitėms iki Rusijos invazijos, abu lyderiai paskelbė atsistatydinsiantys Susitikimas akis į akį Jis sakė, kad jų šalyse egzistuoja „be apribojimų“ partnerystė ir pažadėjo didinti prekybą.

„Nuo šių metų pradžios dvišaliai santykiai išlaikė gerą augimo tempą pasaulinės suirutės ir pokyčių akivaizdoje“, – trečiadienį sakoma G.

„Kinija yra pasirengusi bendradarbiauti su Rusijos puse, kad prispaustų tvarų ir ilgalaikį praktinio dvišalio bendradarbiavimo vystymą“, – sakė Xi, turėdamas omenyje „tvarų jų prekybos santykių pagerėjimą“ ir praėjusios savaitės pradžią. Pirmasis Cross Highway tiltas Prie Amūro upės.

Jiedu susitarė plėsti bendradarbiavimą energetikos, finansų, gamybos ir kituose sektoriuose, „atsižvelgdami į pasaulinę ekonominę situaciją, kurią dar labiau apsunkino Vakarų vykdoma neteisėta sankcijų politika“, sakoma Kremliaus pranešime.

READ  4 įspūdžiai iš pirmojo Bideno prezidento kelionės į Aziją

Abi šalys įsipareigojo dirbti kartu, kad sustiprintų bendravimą ir koordinavimą tarptautinėse organizacijose, tokiose kaip Jungtinės Tautos – abi dažnai balsuoja kartu.

„Kinija yra pasirengusi bendradarbiauti su Rusija, kad skatintų vienybę ir bendradarbiavimą tarp besiformuojančios rinkos šalių… ir tarptautinę tvarką bei pasaulinį valdymą nukreiptų teisingesne ir teisingesne kryptimi“, – sakė jis. Bendras tautų tikslas atsispirti tautoms, kurias laiko pasauline Jungtinių Valstijų hegemonija.

Su gimtadieniu

Šis skambutis nėra pirmas kartas, kai G ir Putinas susižadėjo vienas su kitu per savo gimtadienius – juos sieja abipusis nepasitikėjimas Vakarų valstybėmis.

Ką Kinija iš tikrųjų turi omenyje, kai kalbama apie NATO plėtrą į rytus?
2013 metais per konferenciją Indonezijoje G. Putinui įteikė gimtadienio tortą, minint Rusijos lyderio 61-ąjį gimtadienį, ir jiedu kartu išgėrė degtinės. Vėliau Shi atšventė savo 66-ąjį gimtadienį kartu su Putinu per 2019 m. viršūnių susitikimą Tadžikistane. Ledai, tortas ir šampanas.

Manoma, kad jų asmeniniai santykiai, kuriuose Xi apibūdino Putiną kaip „geriausią ir geriausią draugą“, sustiprina jų stiprėjančių santykių dinamiką nacionaliniu lygiu.

Apibendrindamas pastarųjų dviejų lyderių skambučius, jis pažymėjo, kad Kremliaus pokalbis vyko „tradiciškai šiltoje ir draugiškoje atmosferoje“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.