Žemės drebėjimas Afganistano rytuose: baiminamasi, kad žuvo iki 280 žmonių

JAV geologijos tarnyba (USGS) pranešė, kad žemės drebėjimas įvyko maždaug 46 km (28,5 mylios) į pietvakarius nuo pakrantės miesto Ghost, esančio netoli šalies sienos su Pakistanu, 13.24 val.

Pasak USGS, epicentras buvo žemiau Ramiojo vandenyno dugno, 10 km/h (6,2 mylios) greičiu.

Apie žuvusiuosius pranešta Bhaktikos provincijos Parmalio, Ziroko, Nikos ir Qian rajonuose, daugiau nei 600 žmonių buvo sužeisti, sakė Bhaktaras.

Buckerio teigimu, vietos pareigūnai ir gyventojai perspėjo, kad žuvusiųjų skaičius greičiausiai augs. Visi katastrofos skaičiai dar nėra aiškūs, o CNN negalėjo savarankiškai patvirtinti bhaktos pareiškimo.

Bhaktikos provincijos nuotraukose pakrantės pietuose matyti sugriuvę namai, tarp griuvėsių tebestovi viena ar dvi sienos ir sulaužytos stogo sijos.

Afganistano vandens baseino valdymo ekspertas Najibullah Saditas sakė, kad žemės drebėjimas regione sutapo su smarkiomis musoninėmis liūtimis – ypač nukentėjo tradiciniai namai, pastatyti iš daugybės gruntų ir kitų natūralių medžiagų.

„Drebėjimo laikas (tamsią naktį)… ir nedidelis 10 km gylis jo centre privedė prie daugiau aukų“, – pridūrė jis.

Talibano atstovo pavaduotojas Bilalas Karimi sakė, kad žemės drebėjimas buvo „smarkus“, ir paragino pagalbos agentūras „nusiųsti pagalbos komandas“ į nukentėjusią vietovę.

Trečiadienį tviteryje Pasaulio sveikatos organizacija pareiškė, kad jos komandos yra vietoje, kad reaguotų į ekstremalias situacijas, įskaitant vaistų skyrimą, traumų paslaugas ir įvertinimus pagal poreikį.

Pakistano ministras pirmininkas Shebazas Sharifas trečiadienį tviteryje pareiškė užuojautą ir palaikymą. „Man labai liūdna, kai sužinojau, kad Afganistane įvyko žemės drebėjimas ir dėl to žuvo nekalti žmonės“, – rašė jis. „Pakistano žmonės dalijasi savo brolių afganų sielvartu ir sielvartu. Valdžios institucijos stengiasi paremti Afganistaną šiuo bėdų metu.

Tai auganti istorija.

READ  Kas atsitiko 108-ąją karo Ukrainoje dieną

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.