Breaking News

YUZU IR CITRA EMULIATORIŲ PROJEKTAI UŽDARYTI DĖL TEISINIO NINTENDO SPAUDIMO

Netikėtai daugeliui, Tropic Haze LLC – kompanija, stojusi už gerai žinomų Switch ir 3DS emuliatorių Yuzu ir Citra – kaip praneša PC Gamer, uždarė abu projektus ir susijusias interneto svetaines kaip dalį 2,4 milijono JAV dolerių susitarimo su Nintendo, palikdama paskutinę žinutę Yuzu interneto svetainėje. Tai įvyko po to, kai Nintendo padavė į teismą Tropic Haze LLC dėl Yuzu emuliatoriaus, teigdama, kad „nėra teisėto būdo naudoti Yuzu“, kadangi jis reikalauja failų, išgautų iš tikro Switch įrenginio, norint iššifruoti žaidimų failus. Nors Citra nėra teismo proceso dalis, atrodo, kad dėl to, jog ją sukūrė tie patys kūrėjai, ji taip pat buvo uždaryta kartu su Yuzu kaip šalutinė žala.

Tai, kas padaro šią problemą teisiškai sudėtingą, yra tai, kad nors pats emuliatorius nėra neteisėtas, reikalavimas naudoti firmos programinę įrangą ir raktus jau atsiduria ginčytinoje teisiniame lauke dėl tokių failų iškėlimo iš konsolės teisėtumo, net jei ji jums priklauso. Tai jau buvo problema su pirmųjų „Playstation“ emuliatoriais, kurie net negalėjo užsikrauti be „Playstation BIOS“ vaizdo, bet paliko emuliatorių kūrėjus daugiausiai nepaliestus. Atrodo, kad Nintendo teisininkų akis čia užkliuvo tai, kaip Yuzu kūrėjai ėmėsi teisės pažeidimo (dažnai neteisingai vadinamo „piratavimu“) kampo, suteikdami Nintendo teisininkų komandai pakankamai atviros erdvės pradėti teisinį smūgį.

Koks bus šios bylos padarinys? Akivaizdu, kad Yuzu ir Citra dingo, bent jau pavadinimu. Kaip atvirojo kodo projektai Citra tikėtina, kad vėl atsiras po kita vardu, o Yuzu taip pat gali atgimti, nors ir labai tikėtina. Nepaisant dešimtmečių teismų iš Nintendo ir kitų pusės, emuliatoriai patys savaime yra legalūs net pagal JAV įstatymus, o firmos programinės įrangos ir žaidimų ROMų kopijavimas iš sistemų ir žiniasklaidos, kurią įsigijote, gali būti atliekamas nenubaustas, net jei tai palieka Nintendo ir kt. pykčio riboje.

Iš esmės, ši byla ir susitarimas mums sako, kad net jei emuliatoriai plačiai naudojami autorių teisių pažeidimui, emuliatorių kūrėjai turėtų tai pripažinti tik gailėdamiesi, gedėdami žmonijos iškrypėlio, kad tokie nepagrįsti asmenys darytų tokį baisų dalyką, vietoje to, kad tiesiog pirktų daugiau žaidimų