Breaking News

Svarbi nauja funkcija „Google Maps“ programoje pasiekė „iPhone“ naudotojus

Naudojant tokias žemėlapių ir navigacijos programas kaip „Apple Maps“, „Google Maps“ ir „Waze“, galima lengvai įveikti bet kokį maršrutą su išmaniuoju telefonu. Tie, kurie prisimena laikus, kai reikėjo užrašyti kryptis ar naudoti žemėlapį kelionei nuo taško „A“ iki taško „B“, tikriausiai dar vis stebisi, kaip greitai galima įvesti tikslą į vieną iš minėtų programėlių ir akimirksniu gauti maršrutą, kurį galima sekti telefono ekrane.

Tai atrodo kaip magija, ypač kai vairuotojui reikia pakeisti maršrutą dėl kelio darbų, policijos veiksmų, staiga pasikeitusio oro ar eismo problemų. Galbūt nuostabiausia yra tai, kad „Google Maps“ teikia nemokamus posūkio po posūkio nurodymus nuo pat „Motorola DROID“ išleidimo, kai šis telefonas buvo pirmasis, kuriame veikė „Android 2.0“, 2009 metų lapkritį.

„Google“ tyliai prideda naują funkciją „iOS“ versijai „Google Maps“ tik tam tikruose regionuose ir ribotam skaičiui naudotojų. Tai greičio matuoklis, kuris jau prieinamas daugeliui „Android“ versijos „Google Maps“ ir abiejų „Waze“ variantų naudotojų. Pasak „autoevolution“, GPS naudojantis greičio matuoklis navigacijos programoje yra tikslesnis nei tas, kuris yra jūsų automobilio prietaisų skydelyje. Kadangi kai kurie vairuotojai žiūri į navigacijos programą vairuodami (apie tai vėliau), jie gali stebėti kryptis ir tuo pačiu metu matyti, kaip greitai važiuoja.

Panašu, kad „Google“ testuoja greičio matuoklio rodymą „iOS“ versijoje „Google Maps“ ir „CarPlay“, ir tai patvirtina šios funkcijos atsiradimas kai kuriuose „iPhone“ telefonuose. Prieš dvi dienas „Reddit“ platformoje vienas „iPhone“ naudotojas rašė: „Šiandien vykau į darbą, naudodamasis darbo telefonu („iPhone 14 Pro“) ir pastebėjau išskirtinę „Android“ greičio matuoklio funkciją. Tačiau bandant kitame telefone („iPhone 14 Pro Max“) šios funkcijos nepavyko rasti.“

Kai kuriose valstijose vairuotojai neturės teisės žiūrėti greičio, kaip jis rodomas „Google Maps“, nes šiose jurisdikcijose vairuojant draudžiama laikyti išmanųjį telefoną rankoje. Jei nevairuojate tokioje valstijoje, „Waze“ parodys, kaip greitai važiuojate, ir netgi įspės, kai viršysite greitį. Atidarykite „Waze“ programą ir viršutiniame kairiajame ekrano kampe palieskite trijų linijų meniu.

Palieskite „Settings“ > „Speedometer“ ir nustatykite pageidaujamas parinktis. Galite matyti savo greitį žemėlapyje, rodyti dabartinį greičio limitą, kai viršijate limitą, rodyti jį visada arba niekada. Taip pat galite išgirsti įspėjimą, kai važiuojate ties greičio limitu arba 5 MPH, 10 MPH, 15 MPH ar 20 MPH virš jo, arba jei esate 5%, 10%, 15% ar 20% virš limito.

Galite įdiegti „Google Maps“, paliesdami tinkamą nuorodą „iOS“ ir „Android“ sistemoms. Norėdami įdiegti „Waze“, palieskite šią nuorodą „iOS“ ir šią nuorodą „Android“.