Breaking News

„Windows 11“ naujinimas: „Microsoft“ įtraukia programų reklamą į pradžios meniu

„Microsoft“ jau kurį laiką eksperimentuoja su reklamų formatais savo „Windows“ operacinėse sistemose. „Windows 10“ versijoje buvo dažniausiai matomos patarimai atnaujinti iki „Windows 11“. Dabar „Windows 11“ versijoje įmonė planuoja pradžios meniu skiltyje „Rekomendacijos“ rodyti kelias programas iš „Windows Store“ parduotuvės.

Ši naujovė yra dalis saugumo nesusijusio naujinimo KB5036980, skirta „Windows 11“ versijoms 22H2 ir 23H2. Programos, kurios bus rodomos rekomendacijose, bus pasirinktos iš mažos grupės atrinktų kūrėjų. Tai padės vartotojams atrasti įdomias programas, teigiama pranešime.

Kaip išjungti reklamą pradžios meniu
Microsoft nenurodo, kokie yra programų atrankos kriterijai, tačiau yra galimybė išjungti programų reklamą. Tai galima padaryti Einstellungen > Personalisierung > Start skiltyje, išjungiant „Rodyti patarimus, nuorodas, naujas programas ir daugiau“. Ateityje ši parinktis bus papildyta reklamos išjungimo funkcija.

Naujinime taip pat yra daugiau naujovių. Artimiausiomis savaitėmis rekomendacijų skiltyje bus rodomos programos, kurias vartotojai naudoja dažniausiai, bet neturi pritvirtintų prie pradžios meniu.

Tobulinimai ir pakeitimai widget’ų atvaizdavime
Optimizuoti pradžios juostos piktogramų simboliai, o widget’ų rodymas užrakto ekrane vizualiai pagerintas ir padarytas asmeniškesnis.

Be to, naujinimas apima keletą mažesnių patobulinimų ir klaidų taisymų. Tiems, kurie automatiškai negauna naujinimo, jo įdiegimą galima inicijuoti per „Windows Update“ nustatymus skiltyje „Pasirinktiniai naujinimai“.

Pranešimai apie „Microsoft“ paskyrą „Windows 10“
„Microsoft“ taip pat eksperimentuoja su reklamų formatais „Windows 10“. Kritikos sulaukė neseniai rodyti iššokantys pranešimai, skatinantys perėjimą prie „Bing“ kaip pagrindinės paieškos sistemos kartu su naujais dirbtinio intelekto įrankiais. „Windows 10“ versijoje iki šiol rodyti reguliarūs atnaujinimo į „Windows 11“ patarimai, tačiau dabar pridėta ir daugiau pranešimų apie „Microsoft“ paskyrą.

Nauja funkcija, pranešanti apie susijusią paskyrą, buvo įtraukta į naujausią „Windows 10“ naujinimą KB5036979. Vartotojai raginami susikurti „Microsoft“ paskyrą, nes tai susieja „Windows“ su „Microsoft“ aplikacijomis ir palengvina prenumeratų valdymą. Įmonė siekia atkreipti dėmesį į visą savo ekosistemą ir įvairias paslaugas.