Breaking News

Buvęs „Cisco“ generalinis direktorius: „Dirbtinis intelektas valdys akcijų rinką ateinančius dešimt metų“

Dirbtinis intelektas valdys akcijų rinką ateinančius dešimt metų, trečiadienį CNBC sakė buvęs „Cisco“ generalinis direktorius Johnas Chambersas.

Chambersas, kuris taip pat yra „JC2 Ventures“ įkūrėjas ir generalinis direktorius, teigė, kad DI ne tik nulems technologijų sektoriaus laimėtojus ir pralaimėtojus, bet ir su šia technologija susijusios akcijos greičiausiai pralenks ne-DI akcijas maždaug tris kartus pagal grąžą.

„Dirbtinis intelektas valdys akcijų rinką ateinančius dešimt metų,“ CNBC žurnalistei Karen Tso sakė Chambersas per „VivaTech“ konferenciją Paryžiuje.

„Manau, kad pagrindinis klausimas investuotojams yra tas, ar investuoti į DI akcijų portfelį, ir jei tai darote nuosekliai per ateinančius penkerius ar dešimt metų, jums seksis labai gerai.“

Chambersas teigė, kad 38% JAV rizikos kapitalo pirmąjį ketvirtį buvo investuota į DI akcijas. Jis tikisi, kad šis skaičius padidės iki „gerokai daugiau nei“ 50%, tuo tarpu Europoje per pirmąjį ketvirtį į DI akcijas buvo investuota 12% rizikos kapitalo.

DI lustų gamintojas „Nvidia“ nuo 2022 m. pabaigos penkis kartus padidino savo akcijų vertę. Po daugiau nei dvigubos vertės padidėjimo 2023 m., DI susijusių produktų paklausos augimas paskatino didelį bendrovės šuolį.

Chambersas palygino „Nvidia“ padėtį DI rinkoje su „Cisco“ pozicija interneto rinkoje. „Jei stebėsite „Nvidia“ pardavimus, tai bus labai indikatyvu, kas vyksta apskritai,“ sakė jis.

Publicis“ pirmininkas Maurice Lévy pabrėžė, kad DI „transformacija“ įvyks, nes technologija neabejotinai panaikins kai kurias darbo vietas, tačiau tuo pačiu metu sukurs daugiau pridėtinės vertės turinčių pozicijų.

„Mes nesitikime grynojo neigiamo poveikio, tikimės grynojo teigiamo,“ CNBC trečiadienį sakė Lévy. „Ir įmonės, kurios anksti įsives DI, augs greičiau ir sukurs daugiau darbo vietų su didžiule pridėtine verte.“

S&P 500 ir „Nasdaq Composite“ antradienį pakilo iki naujų rekordinių aukštumų, kai investuotojai laukia „Nvidia“ pajamų ataskaitos. „Nasdaq Composite“ šiemet pakilo apie 12%.

„DI yra priežastis, dėl kurios akcijų rinka taip dramatiškai pasikeitė per pastaruosius 12 mėnesių,“ sakė Chambersas. „Europos akcijos ir FTSE judėjo lėčiau, bet per pastaruosius šešis mėnesius jos buvo teigiamos.“

„Manau, kad DI bus kaip internetas, tik tris ar penkis kartus galingesnis. Jis pakeis jūsų gyvenimą visais būdais.“