Breaking News

Inovatyvi duomenų perdavimo technologija: penkis kartus mažesnė energijos suvartojimo lygiu nei „Bluetooth“”

Šiuo metu dauguma belaidžio ryšio technologijų, kaip „Wi-Fi“, 5G ir „Bluetooth“, naudoja elektromagnetines bangas duomenų perdavimui. Tačiau ši nauja technologija, vadinama „Elektros potencialo jutimo ryšiu“ (EPSComm), pasižymi kitokia principų pagrindu. Ji naudoja elektrinio lauko moduliaciją, o ne elektromagnetinių bangų generavimą.

Svarbiausias skirtumas – naujos technologijos naudojami įtampos stiprintuvai, kurie kuria trumpo nuotolio elektrinį lauką. Tai leidžia perduoti signalus sukuriant silpną elektromagnetinį lauką, tačiau priimančioje pusėje naudojami nesuderinti elektrodai (imtuvai), kurie priima tik tuos duomenis, sklindančius per elektrinį lauką. Tai sumažina energijos sąnaudas, nes energija vartojama tik tada, kai elektrodai sujungiami arba atsiranda krūvis.

EPSComm taip pat skiriasi nuo tradicinių radijo sistemų, nes jos nenaudoja nuolatinio energijos perdavimo oru, kaip klasikinės technologijos, o pasinaudoja talpiniu ryšiu. Tai leidžia šiai naujovei sunaudoti tik dalį energijos, kurią paprastai naudoja „Bluetooth“ technologija.

Ši nauja technologija gali būti labai perspektyvi, nes sumažina energijos sąnaudas, leisdama prietaisams veikti ilgiau vienu įkrovimu, kas gali būti naudinga įvairiose srityse, pradedant išmaniais telefonais ir baigiant išmaniais namų įrenginiais. Tai potencialiai galėtų sukelti konkurenciją esamoms belaidžio ryšio technologijoms.